7 mesačnému synovi sa robia červené boľačky okolo úst. Ako mu pomôžem?

Zodpovedané
23. dec 2019

Dobrý deň,

môj 7 mesačný syn má dva zúbky a asi mu idú ďalšie. Dáva všetky predmety do úst a aj viac slintá. V poslednej dobre (cca mesiac) sa mu okolo úst robia malé červené boľačky, ktoré vyzerajú ako ekzém.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

DObrý deň,

je to spôsobené zvýšenou tvorbou slín pri raste zúbkov, nejde o nič nezvyčajné.

Môžete mu to potierať roztokom Rivanolu (aby sa mu takéto boľačky zasušili a neinfikovali baktériou), do pusinky môžete pri bolesti ďasienok potrieť Calgelom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas