7 ročného syna bolí bedrový kĺb. Mohol prechladnúť?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

7 ročný syn sa od včera večera sťažuje na bolesť pravého bedrového kĺbu a aj nohy. V noci sa na bolesť nebudil, ale ráno sa opäť sťažoval.

Spomenul, že v školskej družine boli vonku a sedeli na podložkách na zemi.

Mohol prechladnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

teoreticky áno môže byť, že tú bolesť nevie tak dobre synček lokalizovať a že môže ísť o začínajúci infekt močových ciest.

Môže však ísť o viacero iných príčin bolesti (infekčné, autoimunitné, ortopedické). Preto by pri pretrvávaní bola vhodná návšteva lekára (už aj s odobratým močom po umytí genitálu do sterilnej skúmavky).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas