8 mesačný syn nevie šikmý sed a stúpa špičkou vytočenou von. Je to dôvod na návštevu fyzioterapeuta?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

synček má čerstvých 8 mesiacov a štvornožkuje. Stavia sa, obchádza nábytok. Sadá si väčšinou zo štyroch medzi päty. Prípadne zo širokého kľaku medzi päty zadkom až na zem. Šikmý sed nevie. Stúpa si cez rytiera špičkou vytočenou von.

Je to dôvod na návštevu fyzioterapeuta?

Viem tieto drobné chyby napraviť aj sama?

Ak áno, tak ako?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že usmernením fyzioterapeuta môžete chyby naprávať aj sama. Ale fyzio musí zhodnotiť aký je ostatný PMV a či nie je nutná iná intervencia. Preto určite odporúčam nejakého detského fyzioterapeuta vyhľadať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas