8 ročný syn má Covid-19 a vysypal sa. Čo mu pomôže?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

8 ročný syn zostal pozitívny cez víkend. Má hlavne bolesti kĺbov, suchý dráždivý kašeľ, nemôže dobre dýchať. Dnes sa mu objavili aj vyrážky na líci smerom k ušku, za uškom a trocha na krku.

Čo mu pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsyp pri Covide je jeden zo sprievodných javov. Ak svrbí, tak je možné podať Zodac, Aerius alebo iné antihistaminuiká podľa váhy (sú ba predpis lekára). Výsyp by mal odznieť aj spontánne.

Inak vitamínoterapia. Môžete Imunoglukan Acut a Déčko. Ak by bol kašeľ vysilujúci, dlhotrvajúci, tak voľnopredajný prípravok Tussin - dávkovanie podľa váhy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas