Aká je pravdepodobnosť nakazenia sa cytomegalovírusom?

Zodpovedané
25. sep 2019

Dobrý deň,

som v 5. týždni a dočítala som sa o rizikách CMV počas tehotenstva. Ja som infekciu ešte nikdy neprekonala, teda nemám protilátky.

Pred 10 dňami, keď som už mala pozitívny tehotenský test, sme boli na návšteve. Zvítala som sa s 5 a 7 ročnou sesternicou pusou na pery.

Aká je pravdepodobnosť, že som sa od nich nakazila?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

CMV vírus sa šíri kvapôčkovou cestou, takže ak majú dievčatá aktívnu infekciu CMV a vy ste im dali pusu, tak je pravdepodobnosť pomerne vysoká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas