Aká môže byť príčina straty vedomia u trojročného chlapca?

Zodpovedané
10. apr 2021

Dobrý deň,

pár dni dozadu sme boli s trojročným synom na prechádzke v lese. Syn behal, skákal, vyzeral úplne v pohode. Keď sme vyšli hore miernym kopcom, tak zastal a zapozeral sa na tabuľku na strome. Pozeral upreto asi 30 sekúnd. Volala som ho, aby išiel za nami a on nič. Nereagoval na svoje meno a na volanie.

Zrazu vytočil tvar k nebu dohora, vystrel pred seba kŕčovito ruky ako keby sa chcel zachytiť niečoho a padol dozadu ako lata. Utekali sme k nemu, pohľad mal nepríčetný, začal modrať a keď ho manžel zodvihol, ovisol mu v rukách ako taká handrička.

Hrozne sme sa zľakli, bežali sme s ním 10 minút cez les k miestu, kam mala prísť sanitka. Po chvíľke sa prebral a začal niečo blabotať slabým hláskom, no nebolo mu rozumieť.

Dnes nás pustili z nemocnice. EEG a EEG po spánkovej deprivácii negatívne. CT negatívne, glukóza a tlak v poriadku. Kardio v poriadku až na mini dieročku na srdiečku (foa), ale vraj to z toho nemohlo byť. Malo by sa to uzavrieť samo.

Ani lekári netušia, že z čoho to bolo.

Stretli ste sa s niečim takým?

Aká by mohla byť príčina?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako prvé by som vylúčila epilepsiu (EEG), hypoglykémiu (cukor v krvi) a ložisko v hlave (CT).

Naozaj aj to zahľadanie čo opisujete mi príde ako epileptický začiatok. Neviem, čo iné by to mohlo byť. Trošku to asi ukáže aj čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas