Aké biele šupinky okolo nosa má môj 5 mesačný syn?

Zodpovedané
12. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému 5 mesačného dojčeného syna. Niečo má okolo nosa a nevieme sa toho zbaviť. Má to tam asi dva týždne. Sú to také biele suché šupinky.

Niekedy to zmizne skoro úplne, niekedy je to výraznejšie. Na viečku má zase 4 malé červené bodky.

Ja mám už asi 3 mesiace okolo nosa a úst taký červený fľak a aj na viečku. Svrbí to, potom to prejde do takých bielych šupiniek.

Je to kvasinka?

Mohol to dostať odo mňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, čo a či ste na to niečo dávali.

Začala by som Excipial alebo Belobaza, ak by neúčinkovalo skúsila by som Beloderm. Ak by neúčinkovalo, potom by som rozmýšľala nad kvasinkou.

Myslím, že červené bodky na očku nesúvisia s touto kožnou léziou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas