Aké červené fľaky má môj štvorročný syn na rukách?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

syn bude mať 4 roky. Posledných 6 mesiacov pozorujem, že sa mu na rukách a na nohách objavujú takéto červene fľaky. Nesvrbia ho, nie sú such. Keď po nich prejdem rukou, tak je ich trošku cítiť, lebo vystupujú nad kožu. Niekedy sú sýte červené a je ich veľa. Inokedy sú svetlejšie a je ich menej.

Nemá žiadne alergie na potraviny, ani v rodine nič také nemáme. Mlieko nepije. Občas zje biely jogurt. Inak sa stravuje doma, to čo uvarím. Žiadne polotovary.

Prací prášok používam detský. Syn nemá žiadne zdravotné problémy.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam kožné vyšetrenie. Ja z tejto pozície si netrúfam "hádať" bez vyšetrenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas