Aké červené fľaky má na ruke moja 7 týždňová dcérka?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

7 týždňová dcérka má na ruke skupinu červených fľakom. Myslela som si, že si to urobila sama pri cucaní ručičky. Nemizne to však. Počas dňa menia farbu. Občas sú fľaky svetlejšie, občas tmavšie. Zatiaľ sa nerozširujú. Len ten najväčší fľak vystúpil trochu do výšky. Inde na tele to nemá.

Pediatrička má týždeň dovolenku, potom k nej pôjdeme.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o hemangióm, o ekzém a iné. Z fotky sa mi ťažko však posudzuje. Nie je to nič "život ohrozujúce". Zatiaľ by som to natierala krémom s kyselinou mliečnou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas