Aké fľaky to má môj ročný synček?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

ročnému synčekovi sa objavili fľaky po nožičkách, rukách a tvári. Bruško, chrbátik, dlane i chodidla má čisté. Fľaky sú jemne ako ostatná koža, bez šupiniek. Vysyp má tretí deň a každý deň pribúdajú ďalšie. Je to sprevádzané i vysokou teplotou nad 39°C. Pediatrička povedala, že je to viróza. CRP mal 8.

Nenasadila žiadnu liečbu, okrem znižovania teploty.

Je to správna diagnóza a správny postup liečby?

Môže to mať súvis s očkovaním v prvom roku?

Očkovaný bol 6 dní pred ochorením.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aby som Vám povedala pravdu takýto rozsiahly kožný nález som ešte naživo nevidela a určite by som konzutlovala detské kožné.

Môže ísť o hocičo - virózu, Mycoplasmu, Chlamydiu ale aj diagnózy ako erythema exudativum multiforme, akútny hemoragický edém.

Ja si myslím, že toto už je na diagnostike detského kožného, nie všeobecného pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas