Aké pupence sa vytvorili dcérke po prekonaní Covidu-19?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

s 3-ročnou dcérou sme od januára stále riešili chrípku, nádchu alebo Covid-19. Ja som v 8. mesiaci tehotenstva.

V piatok to budú 2 týždne čo sme mali Covid-19. Resp. dcérka a ja týždeň pred ňou. Ešte pred príznakmi Covidu-19 cca 2 dni (zvýšenou teplotou a nádchou teraz to bolo miernejšie ako 1x) som si všimla na dcérke, že sa jej vytvorili takéto vyrážky. Sú len na kolenách, teda na jednom viac a na druhom menej.

Má to už cca 2 týždne v nezmenenom stave, nešíri sa to. Niektoré vyrážky ako keby samé vymizli, vytvorila sa na nich chrastička. Lekárnička mi poradila, že nech skúsim Imazol. Po Imazole však pupence sčervenali. Vyskúšala som aj Weledu krém a tiež sa mi zdalo ako keby sčervenali. Ekzém nikdy nemala.

Potom som nedala nič a pupence sa ako keby stabilizovali a prestali byť červené.

Môže to byť ako následok Covidu-19?

Nesvrbí ju to, nebol a ani sa to nešíri.

Ďakujem

Dobrý deň,

na jednej fotke mi to trošku pripomína molusky, na ostatných však nie.

Treba to priamo ukázať pani doktorke naživo, aby vedela určiť liečbu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas