Aké sú odporúčané postupy liečby nádchy a kašľa u 3-mesačných detí?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

môj 3-mesačný synček má prvý raz soplíky a kašeľ. Trvá to už 4 dni, noštek mu preplachujem morskou vodou, odsávam, kvapkám Nasivin Soft. Proti kašľu mu dávam Stoptussin. Stav sa vôbec nezlepšuje, skôr sa zdá mierne zhoršený. Je však bez teploty. Synček pije UM Nutrilon.

Odporučili by ste pridať k liečbe aj nejaké vitamíny, inhalácie, obklady, jazvečiu masť?

Ďakujem

Dobrý deň,

k liečbe by som odporučila iba inhalácie. Inak iba to, čo máte. U takto malých detí sa neodporúčajú sirupy na vykašliavanie.

Sirupy tlmiace kašeľ (ak je vysiľujúci) sú vhodné. Skôr ako Stoptussin by som odporučila iba Tussin (neobsahuje guajfenezin). Kvapkanie Nasivinu je možné maximálne 7 dní. Nezabúdajte na to. Pokiaľ sa Vám stav zdá zhoršený, tak je vhodná kontrola detským lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas