Aké sú výsledky EEG po úraze hlavičky?
Zodpovedané8. sep 2021
Dobrý deň
s dvojmesačnou dcérkou som bola na EEG po úraze hlavičky. Spadla na hlavičku a vyšla jej diagnóza - diskrétna nešpecifická fokálna abnormita T-O I.dx.
Čo to znamená?
Ďakujem
Dobrý deň
s dvojmesačnou dcérkou som bola na EEG po úraze hlavičky. Spadla na hlavičku a vyšla jej diagnóza - diskrétna nešpecifická fokálna abnormita T-O I.dx.
Čo to znamená?
Ďakujem
Dobrý deň,
EEG musí hodnotiť neurológ, všeobecný pediater toto nehodnotí. Preložiť do slovenčiny Vám to však viem. Píše sa tu, že v oblasti záhlavia a spánkov vpravo, je "niečo" drobné nešpecifikované ohraničené.
Nález sa musí hodnotiť aj ku klinike, mohol tam byť aj pred pádom a neznamenať nič. Poraďte sa s indikujúcim lekárom, neurológom.
Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas