Aké vyrážky má moja dcérka na hrudi a predlaktí?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

moja dvojročná dcéra berie už viac ako tri týždne lieky na vlhký kašeľ. Prvý týždeň to bol Stoptussin a Fenistil. Posledné dva týždne Erdomed s Fenistilom. Kašeľ stále má, aj soplíky tečú.

Objavili sa maličké vyrážky na hrudi a predlaktí. Sú také biele, resp. slabo ružové. Z diaľky ich veľmi nevidno, len na dotyk ich cítiť. Nevadia jej, ani sa neškriabe.

O aký problém ide a ako jej môžeme pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o výsyp pri ochorení dýchacích ciest, ale aj o niečo iné. Takýto výsyp by som mazala kyselinou mliečnou, či iným premasťovadlom s jej obsahom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas