Aké vyrážky to má 14 ročná dcéra na bruchu?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň,

mojej 14 ročnej dcére sa pred tromi týždňami vyhodila na bruchu červená vyrážka ako keby s hnisom na povrchu. Zostal jej tam po nej červený fľak. Dnes sa jej vedľa toho vyhodila ďalšia. Svrbí ju to.

O aký problém ide?

Musíme navštíviť lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem o čo presne môže ísť. Pochybujem, že by Vám k tomu presnú diagnózu vedela povedať Vaša doktorka.

Ide o pustulku, môže ísť napríklad v dôsledku zarastajúceho chĺpka, ale aj prejav puberty - akné.

Môžete potierať 3x denne prípravkom s alkoholom na zasušenie a dezinfekciu, aby sa neinfikovala. Nevytláčajte to.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas