Aké vyšetrenia by mala absolvovať dcérka, ktorá má vypuklý pupok?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

moja 2-ročná dcérka má od narodenia takýto pupok a nad ním ako keby jamku. Pediater od začiatku tvrdí, že je to v poriadku. Vraj sa to upraví, keď bude staršia. To povedal pred cca polrokom, no nemení sa to.

Aký je Váš názor?

Aké vyšetrenia odporúčate?

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to na diastázu (naznačuje to priehlbina + pupok). Je potrebné, aby stav skontroloval a vyšetril detský fyzioterapeut. On navhrne cvičenie na doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas