Akého odborníka máme navštíviť so štvorročným dieťaťom, ktoré sa pokakáva?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobrý deň,

náš štvorročný syn sa nepýta kakať a keď sa pokaká, tak ani nepovie. Keď minulý rok začal chodiť do škôlky, tak mu hrozili vylúčením. Našťastie, keď nepapá, tak ani nekaká.

Teraz nastúpil po dlhšom čase do škôlky a zase problém. Učiteľky si mysleli, že sa to už naučil a máme navštíviť odborníka. Neplatí na neho nič. Keď to s ním moc riešime, tak sa rozplače.

U akého odborníka sa máme objednať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné je gastroeneterologické vyšetrenie a prípadne aj psychologická intervencia.

Ale najprv je určite potrebné vylúčiť organické poruchy, či synčeka nezapeká, z čoho potom plynie pokakanie sa, či nemá problém so zvieračmi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas