Ako by mala vyzerať stolica 16-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stolice 16-mesačného dieťaťa.

Dlhú dobu má syn veľmi tvrdú stolicu. Nepovažovala som to za problém, keďže kaká pravidelne 2-3x denne a pije skutočne veľa tekutín (za celý deň plus noc 800 ml mliečka plus 1 -1,5 l čistej vody).

No v poslednej dobe mi bobkuje (kaká guľôčky). Papá aj tuhú stravu. Zdá sa mi, že pije veľmi veľa tekutín na to, aby mal takú stolicu.

Ako by mala vyzerať stolica 16-mesačného dieťaťa?

Je normálne, že ho tak smädí a nárazovo vypije aj 400 ml vody?

Vodu popíja stále a má ju vždy pri sebe k dispozícii. Aj ho stále núkam takže a nerozumiem tomu nenásytnému smädu.

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto príjem tekutín je minimálne netypický. Odporúčam vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas