Ako by malo dvojmesačné dieťa sledovať predmety?

Zodpovedané
22. feb 2021

Dobrý deň,

synček bude mať zajtra 2 mesiace a keď mu ukazujem hračky alebo predmety, tak sa automaticky neotáča očkami za všetkými. A keď sa mu prihováram, tak nemám pocit, že stále reaguje na môj hlas. Niekedy sa zapozerá "do blba".

Bude to nejaký neurologický problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie nie toto je ešte normálne v tomto veku. Mal by už ale na Vás reagovať úsmevom, opätovať Váš úsmev.

Hračky pre neho ešte nie sú zaujímavé, najzaujímavejšia hračka je Vaša tvár, preto sa naňho veľa usmievajte, vyplazujte jazyk, veďte baby dialógy (on mrmle, vy mu na to opakujte to isté, čo vraví on a-a, e-e- atd) a hovorte naňho vysokým hlasom (ale spisovne žiadne hatlaniny typu - klásnučké, slandovné atď) a čítajte mu rozprávkové knižky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas