Ako dávkovať Gastrotuss baby pre trojmesačné dieťa?

Zodpovedané
11. jún 2021

Dobrý deň,

dcéra bude mať 3 mesiace a váži 5 kg. Stále plače veľkým žiaľom. Kaká každý deň a vetry má tiež stále. Problém je, že ako ju nadojčím, dám ju odgrgnúť, tak sa jej mliečko vráti späť do hrdla.

Môže mať reflux?

Môžem jej dať Gastrotuss baby?

Ako správne dávkovať tento sirup?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odgrgnutie a vygrcnutie malého množstva mlieka nie je známkou refluxu. Robia to takmer všetky bábätká.

Ak by sa mliečko vracalo aj neskôr, bola by uplakaná po kŕmení, často sa budila. Môžete dávať Gatsrotuss baby v dávke 3 ml pred každým kŕmením.

Antirefluxný sirup Gastrotuss baby

Antirefluxný sirup Gastrotuss je pediatrický sirup určený na orálne použitie.

Dôležité sú aj režimové opatrenia - nechať vždy dobre odgrgnúť, mať na rukách v vertikálnej polohe aj 30 minút po papaní a postieľku klinovito podložiť, aby hlava bola vyššie.

Čo sa týka bruška, tak to môže bolieť aj pre koliky. Odporúčam probiotiká Biogaia, veľa sa nosiť spievať a dojčiť.

Zlepší sa to po 3. - 4. mesiaci.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas