Ako dlho mám nechať doma trojročné dieťa zo škôlky, keď sa u neho zistia mrle?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

moje trojročné dieťa má pravdepodobne mrle.

Ako dlho ho mám nechať doma zo škôlky, keď sa u neho mrle potvrdia?

Určí to pediater po preliečení Vermoxom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

po dávke Vermoxu dochádza k zabitiu dospelých jedincov mrle, nie vajíčok, ktoré sú nakladené. Liečba sa opakuje o 3 týždne, aby sa potom "dozabíjali" aj postupne vyvýjajúce sa jedincov.

Pri dodržaní vyšších hygienických štandardov je možné dať dieťa do škôlky po podaní Vermoxu.

Ruky si treba dôkladne umyť vždy pred jedlom aj po výmene plienky. Treba skrátiť dĺžku nechtov, aby pri škrabaní počas spánku nedošlo k zachyteniu vajíčka a jeho prenosu do okolia úst. Denne počas troch týždňov vymieňať spodnú bielizeň - ak spí iba v pyžamku bez nohavičiek, tak aj pyžamko. Častejšie meniť aj posteľnú bielizeň a uteráky. Prať ich na 60tke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas