Ako dlho môže dieťa dýchať ústami?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dýchania mojej 9 mesačnej dcéry.

Pred viac ako týždňom mala upchatý noštek a trápili ju soplíky. Počas nádchy dýchala cez deň ústami. Cez noc a počas kojenia bolo zreteľne počuť hlieny. Už cca 5 dní má nos bez soplíkov, stále však dýcha ústami.

Je tento stav v poriadku?

Ako dlho môže dieťa dýchať ústami?

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme jej v nošteku stále niečo vadí. Hoci nie sú hlieny stekajúce, sú tam. Inak by už dýchala noštekom. Skúste zapojiť inhalácie Vincentkou a poriadne 3x denne robiť nosnú hygienu pomocou spreju Aliamare.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas