Ako dlho môže mať dieťa salmonelózu?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom salmonelózy u 1,5 ročného dieťaťa, ktoré ju má od konca novembra 2020. Stále má pozitívne výtery.

Ako dlho môže mať dieťa salmonelózu?

Vyskúšali sme už asi 6- 7 (BioGaya, Enterol, Biopron) druhov probiotík. Dieťa je inak zdravé, salmonela blokuje operáciu hypospádie.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

výter z konečníka môže byť pozitívny aj dlhé mesiace, čo však neznamená, že má dieťa ochorenie. To má iba v prípade, že má klinické príznaky. Nákazlivé tiež nie je.

Dlhodobo používať probiotiká však môžete, v tejto indikácii kmeň LGG. Ak sú však nastavené podmienky tak, neviem Vám pomôcť, lebo vylučovať v stolici sa môže aj roky. Asi treba o tom upozorniť lekára, ktorý indikuje operáciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas