Ako dlho môže trvať suchý kašeľ u 6 ročného?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

6 ročný syn má už 10. deň vlhký produktívny kašeľ. Dostal najprv tabletky Medrol. Keď sa to nezlepšovalo, tak od piatka večera dostal antibiotiká Klacid. Prišlo zlepšenie. Frekvencia kašľa sa zmenšila, ale kašeľ je stále vlhký.

Začala som mu dávať Solmucol. Je alergik a astmatik. Užíva Zyrtec, Flixotide a teraz aj Atrowent.

Ako dlho môže trvať takýto kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj 3 týždne. Ak je kašeľ produktívny, vlhký ako píšete v úvode tak je dôležitá zložka aj odstraňovať hlieny z nosa, inhalovať Vincetnku či Ambrobene (išla by som skôr touto cestou ako užívať stále Solmucol).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas