Ako dlho môžu trvať horúčky bez iných príznakov choroby?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

môj 10 mesačný syn má dva dni horúčku 40 °C a žiaden iný príznak choroby. Raz za 4 - 5 hodín mu vyskočí teplota, začne strašne plakať a do dvoch hodín mu to prejde. Potom sa to znova opakuje.

Šiestu chorobu už mal, zuby nevidieť žiadne. Naša lekárka sa vyjadrila, že to prejde. Neurobila mu ani žiadne odbery.

Ako dlho môžu trvať horúčky bez iných príznakov?

Kedy máme ísť na pohotovosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o ochorenie močových ciest, pri takých vysokých teplotách bez iných prejavov ochorenia (kašel, sopeľ, povlečené alebo aspoň začervenalé hrdlo) by som určite vyšetrila aspoň moč a CRP z prsta, aby som bola spokojná, že o takúto infekciu nejde.

Správne uvažujete aj o šiestej chorobe, ale ak tú už mal, tak o tú nejde. Rast chrupu také vysoké horúčky nerobí.

Horúčky môžu trvať 5 - 7 dní aj pri virózach. Keďže my nemáme objektivizované, že ide o virózu a nie o bakteriálnu infekciu, tak by som odporúčala vyšetrenie lekárom!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas