Ako dlho nemusí kakať plne dojčené dieťa?

Zodpovedané
11. máj 2020

Dobrý deň,

moja štvormesačná plne dojčená dcéra má problém s kakaním.

Ako dlho nemusí kakať plne dojčené dieťa?

Keď sa nevykaká viac ako 3 dni a je nervózna, tak jej pomôžem rektálnou rúrkou.

Ďakujem

Dobrý deň,

sú plne dojčené deti, ktoré nekakajú aj 2 týždne a nie je im nič. Naopak sú deti, ktoré už po 2 dňoch majú problémy.

S návštevou lekára netreba otáľať, ak dieťatko nekaká viac ako 5 dní, ak má nejaké prejavy (vracanie, bolesti bruška, urputný plač) tak samozrejme skôr.

Ak nedávate probiotiká, nejaké jej kúpte, občasná pomoc rektálnou rúrkou nie je problémom, ale dieťatko sa má učiť kakať spontánne, samo.

Tým, že mu budete často pomáhať, tak toto naučenie sa odďaľujete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas