Ako dlho sa môže odkladať tretie povinné očkovanie?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má 13 mesiacov a stále nemá tretie povinné očkovanie Hexa a Prevenar. Najprv bola chorá, potom zase ja, potom sviatky a teraz má momentálne každý deň zvýšenú teplotu. Asi zo zúbkov. Bojím sa očkovať pri teplote.

Ako dlho sa môže vakcína odkladať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je rozumné dieťa pri teplote neočkovať.

S odkladom je to tak, že akonáhle nebude mať telotu či príznaky akútneho ochorenia, tak je vhodné zaočkovať, aby bola imunita posilnená.

Ochranu už má po 2. dávke pomerne slušnú. Táto dávka je na ešte vyššie posilnenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas