Ako dlho treba izolovať dieťa od kolektívu, keď malo vši?

Zodpovedané
28. nov 2019

Dobrý deň,

našej 5 ročnej dcérke sme minulý týždeň v utorok našli vo vlasoch vši. Hneď sme v lekárni kúpili prostriedky a začali robiť opatrenia.

Ako dlho je vhodné, aby nešla do spoločnosti?

Aké prípravky odporúčate?

Zdá sa, že sme sa toho už zbavili, ale aj tak ma zaujíma Váš názor.

Ďakujem

Dobrý deň,

vši sú prenosné iba fyzickým kontaktom - hlava k hlave, čapica, hrebeň, poduška.

Dcérke treba na vlasy dať napr. Pedicul Hermal R a riadiť sa presnými odporúčaniami. Vtedy je účinnosť 100% - nechať pôsobiť aspoň 10 minút, za užitočné sa považuje použitie 2x týždenne pre 100% účinnosť.

Určite však zopakovať o 10 dní. Na trhu sú aj rôzne iné prírodné produkty: Neemoxan lotio, Parasidose šampón, Deparol olej atď.

Do škôlky môže ísť v podstate na druhý deň po aplikácii vlasových prípravkov a odvšivení.

Potrebné je aj pranie na vysokej teplote čapíc, šálov, posteľnej bielizne, v ktorej dcérka teraz chodila a dezinfekcia hrebeňa, kefy, sponiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas