Ako dlho trvá teplota po MMR očkovaní?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

moja 16 mesačná dcéra dostala na 6. deň po očkovaní MMR teploty do 38,5 °C, ktoré trvajú už 4. deň. Nie každý deň je teplota taká vysoká. Dcéra nemá soplíky a ani kašeľ.

Ako dlho môžu trvať ešte teploty?

Keď je teplota už nad 38,4-5 °C, tak podám čípok a teplota klesne. Potom je len zvýšená.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

teplota po MMR očkovaní môže sa vyskytnúť aj po 2 týždňoch. Ak trvá jej trvanie môže trvať až do týždňa.

Postupujete správne, postup zachovajte. Nezabúdajte na zvýšený príjem tekutín a pokojový režim.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas