Ako liečiť bacil moraxella u trojročného syna?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

trojročný syn chodil 2 týždne do škôlky i napriek tomu, že 4x za deň zakašlal. Po konzultácií s pani učiteľkou tam chodil i napriek tomu, že sem tam zakašlal. Potom začal byť kašel "nepekný", tak som ho radšej išla dať pediatričke popočúvať.

Priedušky, dýchanie čisté, hrdlo nezapalené. Vraj možno má nejakého bacila v hrdle alebo v nose. Tak zobrala výter. Vyšiel z nosa bacil moraxella- Dala nám ešte pred výsledkami Trifed žltý na kašel a Pamycon do nosa. To som dávala od stredy do piatka a v piatok po výsledkoch dala Suprax.

Syn začal oveľa viac kašlať a naozaj škaredo, sucho.

Môže to byť aj liečbou?

Naša pediatrička povedala, že ATB môžu rozbehnúť nádchu, ktorú ale nemáme. Možno zadné sople, ale syn dýcha pekne nosom, čisto, bez chrapotania.

Máme pokračovať ďale,j alebo mám dať niečo zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav konzultujte s Vašou pani doktorkou. Nie som oprávnená zasahovať do jej liečby bez vyšetrenia dieťaťa a poznania jeho výsledkov.

Z toho, čo ste napísali je postup štandardný. Synček mal problémy, ktoré mohla spôsobiť baktéria, tak sa nasadila liečba. Antibiotiká nemohli rozbehnúť symptómy. Skôr sa ochorenie postupne sa vyvýja a aj jeho symptómy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas