Ako liečiť bolesť bruška u 5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

moju 5 ročnú dcérku už 5. deň bolí bruško. Boli sme aj u našej doktorky. Tá jej robila jej krvný obraz a vyšetrovala moč.

Moč bol v poriadku, ale z krvi jej vyšli na hranici leukocyty. Boli sme aj na chirurgii z toho hľadiska je tiež všetko v poriadku. Dávam jej diétne jedlá
a probiotiká Floravil.

Je jedno, či je hladná a či najedená, ale pravidelne sa sťažuje, že ju bolí v okolí pupka o priemere nejakých cca 10 - 15 cm. Sme objednaní na gastro.

Ak tam bude všetko v poriadku, tak na aké vyšetrenie by sme mali ešte objednať?

Ako inak ešte môžem dcérke pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skôr ako gastro by som Vás poslala na sono bruška, či je všetko v poriadku, či nemá pozväčšované uzlinky (čo často spôsobuje bolesť bruška u detí).

Pomôcť môžete nasadením diéty - nateraz bezmliečna strava, bez mása, skôr ryža, zemiaky, polievka zeleninová, zo zeleniny uhorka, rajčina, z ovocia banán.

Probiotiká Floraliv sú veľmi fajn.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas