Ako liečiť cytomegalovírus?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

mojej dcérke zistili cytomegalovírus. Má opuchnuté uzliny. Naša pediatrička povedala, že liečbu nepotrebuje.

Aké to môže mať následky?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

infekcia cytomegalovírusom spôsobuje ochorenie infekčnej mononukleózy. Špeciálna liečba naozaj nie je, nie je ani potrebná, liečba iba symptomatická.

Ak má teploty, proti teploty, ak má soplík, niečo na soplík a podporná vitamínmi. Môžete kúpiť Cebion multi sirup alebo samotný vitamín B, ktorý sa na podporu môže podávať.

Dôležitý je pokojový režim na 10 dní - nejašiť sa, neblázniť sa, pretože pri "bežnom režime" detičky po ochorení môžu mať únavový syndróm.

Opuchnuté uzliny, teploty a angína sú základné prejavy ochorenia - takže to zväčšenie uzlín je príznak ochorenia. Uzliny môžu byť zväčšené aj niekoľko mesiacov, pani doktorka to odsledujte, ak sa jej niečo nebude zdať pošle Vás na sono uzlín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas