Ako liečiť dlhotrvajúci kašeľ u 1,5-ročného syna?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

môj 1,5-ročný synček už mesiac kašle. Pred tromi mesiacmi mal Covid-19 a pred mesiacom týždeň ľahkú nádchu. Odvtedy má čistý nos, dýchanie čisté a aj krv bola v poriadku. Preliečovali sme to Nasivinom, Fenistil kvapkami a Stoptussinom. Pred týždňom sme to už vysadili. Kašle párkrát za deň a viac v noci. V noci alebo nadránom chytí zvyčajne raz záchvat kašľa. Väčšinou pri tom niečo prehĺta. Z nosa skoro nič nevyčistím, ale občas pri spaní chrápe.

Zatiaľ to vyzerá pri týchto príznakoch skôr na reflux, keďže ešte v noci trikrát a cez deň pred a po spánku dojčím.

Viem nejako pomôcť synčekovi bez odstavenia?

Môže to byť ešte čosi iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

skontrolovala by som či nie je zväčšená nosná madľa - cestou ORL. Odstavenie vplyv nemá žiadny, nemusíte vôbec odstavovať. Na reflux nemá vplyv.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas