Ako liečiť dlhšie trvajúcu nádchu u trojročného syna?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

môj trojročný syn sa už 3 týždne trápi s nádchou. Cez deň dýcha niekedy dobre, no hlavne v noci chrapčí. Soplíky má občas, ale sú len priesvitné. Odsávam a aj pekne sám smrká. Každý deň mu preplachujem nos Sterimarom. Týždeň som dávala aj Nasivin kvapky a Fenistil. Žiadne zlepšenie. Plus dávam Sinupret, Imunoglukan, Probiofix Baby Imun. Nahrievam aj biolampou dutiny. No stále to isté. Dokonca v noci sa mi niekedy sťažuje, že ho bolí zadná časť hlavičky. Konzultovane aj s lekárkou a vraj pokým nemá teploty, zelené soplíky, len treba dodržiavať hygienu nosa.

Ako by som mu mohla pomôcť?

Nemôže mať upchaté/zapálené dutiny?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri nádche sú vždy aj upchaté dutiny, takže určite ich upchaté má. Pokiaľ však nemá horúčky, bolesti hlavy, tak je najdôležitejšie iba to čo robíte - odsávať. Resp. smrkať, smrkať a smrkať. Sterimar dávajte aj 5x denne, inhalujte, dostatok tekutín, vetrajte byt a príliš nekúrte.

Môžete skúsiť aj konvičku, či by nevedel robiť takéto preplachy: https://www.rhinohorn.sk/video/

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas