Ako liečiť ekzém, keď nechceme používať kortikoidy?

Zodpovedané
17. sep 2022

Dobrý deň,

syn má na bruchu a nohách ekzém. Chcela by som sa vyhnúť kortikoidom a podobnej chémii.

Sú nejaké účinné krémy, masti, kúpele, olejčeky?

Ďakujem

Dobrý deň,

kortikoidov sa nie je prečo báť. V lokálnej forme nemajú takmer žiadne nežiadúce účinky.

Navyše liečba kortikoidmi môže trvať iba dni/týždeň. Následne budete používať dermatokozmetiku na atopickú kožu, či zarábané maste od kožnej doktorky.

Neviem, či ste boli na kožnom vyšetrení. S týmto nálezom by to bolo vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas