Ekzém v tehotenstve

mima259
10. okt 2011

Caute baby, chcela by som Vas poprosit o radu. Koncim prave 17. tyzden a uz od zaciatku tehotenstva mam problem s ekzemom na rukach, na vonkajsej strane dlani. A stale sa len zhorsuje. Moj gynekolog mi zakazal kortikoidy, moja kozna mi nic ine ako mast s kortikoidmi dat nevie, aj moja alergologicka vravi, ze takuto mast treba davat, ze sa to liecit musi. Tak mam z toho hlavu v smutku. Kazdy radi nieco ine, ja babetku ublizit nechcem, ale ak mam mat tie ekzemy az do konca tehotenstva, tak neviem. Vyzera to hrozne, strasne to svrbi, a uz som z toho zufala. Babenky, co mate alebo ste mali podobny problem, prosim pomozte. A velmi by mi pomohol kontakt na dobreho kozneho lekara v Košiciach. Dakujem Vam vopred za rady. Pekny dnik prajem....cafte

miskaska
21. nov 2011

@mima259: Ahoj mima259..ja som momentalne len na zaciatku tehotenstva, ale hned ako som zistila, ze som tehotna tak som vysadila antihistaminika a Protopic na ekzem. O tyzden na to som bola u koznej, kedze sa mi ekzem na ruke velmi zhorsil, v noci som sa budila na svrbenie, palilo ma to, potom praskalo, proste bolo to hrozne. Lekarka mi predpisala kortikoid - Elocom, raz za den v tenkej vrstve. Povedala, ze aj ten zapal (co taky akutny ekzem je) je skodlivy a preto po zvazeni sa rozhodla pre kortikoidy. Je to lokalne liecivo,nanasane na malu cast tela, takze by nemalo predstavovat riziko. Povedala nech som kludna a pokojne to pouzivam.

xclusive
21. nov 2011

@mima259 http://www.lekarna-doma.cz/atopicky-ekzem/eucer... ...toto vrelo odporucam...ako jedine mi to zabralo.... ja mam ekzem na tvari...ak uz som vyzerala strasne tak vtedy som si dala kortikoid...ale len raz a na tenko...to mi pomohlo na najakutnejsiu fazu...ale to som robnila uz po 1 trimestri

zuzickaaak
29. okt 2012

@mima259 Ahoj, ja s týmto mám problém tiež. Bola som u kožnej lekárky a ona mi predpísala kortikoidovú mastičku na 10 dní. Mala som si to natierať 2x denne v tenkej vrstve. Povedala, že to babatku nemoze nijak uskodit, kedze je to na malej ploche a k babtku sa to nedostane. Nebezpecne by to bolo jedine vtedy, ak by si natierala velku cast tela.. Po tejto liecbe mi to bohuzial nepreslo a mam to stale, tak hladám cestu ako sa toho zbavit..

lenka250
7. feb 2013

Ahoj... Ja som v 36.týždni tehotenstva a od začiatku mi nechcú predpísať masť s kortikoidom.. Idem sa už zblázniť, pretože neviem ani spávať..Ja mám na tom najhoršie to, že to mám skoro po celom tele a jednu masť, by som mala na 1 týždeň..Najhoršie to je na rukách, pretože sa mi zle umýva riad, šúpu zemiaky a pod.Nemala by som problém si to zohnať, ale bojím sa, aby som neublížila maličkému :(

roxy
7. feb 2013

@lenka250 ahoj, ja si to kortikoigom natieram len ked uz to mam vazne zapalene a boli ma to. Inak sa snazim nemazat tym. Mne celkom pomaha v tej svrbiacej faze studeny obklad. A teraz som objavila emulziu s vitaminu E a to je super. Zahoji to ranky. No a mimo toho len premastujem a premastujem. No a umyt riad alebo utret prach bez gumenych rukavic jee pre mna nerealne.

lenka250
7. feb 2013

roxy...Ja som vydržala doteraz, no teraz na konci je to najhoršie...Viete mi poradiť nejaký názov slabej masti s kortikoidom, ktorý by som si dala predpísať?

lucusa6969
13. feb 2013

ranko, ja mam ten ekzem priserny, nic nepomaha a som z toho uz zufala, ruky mam cele cervene a spuchnute 😢 pali to, svrbi to a praveze to ze je teraz zima mi to len zhorsuje. Uz neviem co s tym.

eebee
14. feb 2013

@roxy @lenka250 @lucusa6969 baby blue cap. je to volno predajny super liek. ako neni na tie najhorsie stavy, ale ked sa zhorzi a namazete,tak vsetko prejde. ja na to ficim uz par rokov.. este je podobny skin cap,ale hovorilo sa,ze obsahuje male mnozstvo kortikoidu. neviem co je na tom pravdy,ale pomahaju oba.

roxy
14. feb 2013

@lenka250 mne stále predpisuje Locoid... neviem aký to má obsah čoho, ale to jediné mi zaberá. aj ked teraz sa mi to samé záhadne upravilo. klop klop, tak len premazávam a tŕpnem kedy sa to vráti.

lucusa6969
15. feb 2013

@eebee teraz som si kupila konopnu mast, uvidim ako to zaberie a ked nic, skusim ten baby blue cap, dakujem 🙂

merynka3
18. feb 2013

@lenka250 @roxy @lucusa6969 ja mám tiež problém s ekzémom.. mám ho na rukách a na tvári, aj pri oku, čo dosť bolí lebo je tam tenká koža...:( pred tehotenstvom nič... je to hruuuza, vyskúšala som už všeličo,... jeden alebo dva dni je dobre, potom sa to zapáli a idem sa zblázniť...
doktorka mi predpísala Locoid, je to kortikoidná masť, čo ma síce neteší ale keď už je v najhoršom tak si to namažem a za pár minút mám po probléme.. premasťujem si to vazelínou, a ževraj dobrý je aj tekutý púder.. to mi dneska gynekolog odporučil, tak vyskúšam... SKIN CAP, alebo obdoba BLUE CAP by som si na seba nedávala, na nete je kopa negatív na to písaných... síce to môžu byť klepy o tých kortikoidoch ale tak keď som tehotná, nebudem to riskovať radšej.. :(
a skúste vodu z Podhájskej... tá mi za dva dni zahojila pleť 🙂 aj na rukách to je lepšie.. už len semtam zasvrbí.. ale tiež neviem, že kedy to znova prepukne 🙂

držím vám palce, nech nám to už zmizne a tešíme sa z bábatiek 🙂

lenka250
19. feb 2013

začala mi pomáhať biela vazelína...je naozaj dobrá...dá sa kúpiť voľne v lekárni 🙂

petrusa87
19. nov 2013

Kočky aj ja ako som otehotnela sa mi ekzém zhoršil o hádam 500%, strašne to svrbelo a začalo sa mi to viac a viac rozširovať a ťahať po predlaktí,, tiež som musela používať nejakú mierne silnú masť od doktorky, ktorú mi predpísala a povedala nech ju užívam a keď som nechcela aby sa mi to viac a viac roznášalo tak som to musela používať. Bohužiaľ mne sa nedalo stopnúť škriabanie a vždy sa mi to po tomto rapídne zhoršilo.... Asi v siedmom mesiaci ma napadlo vyskúšať klasický detský zásyp a predstavte si, že mi to pomohlo. Prestalo ma to svrbieť iba sem tam a pekne sa mi to ukľudnilo - nehovorím, že mi to zmizlo ale sa mi to prestalo roznášať a pekne sa mi to začalo hojiť. Len škoda, že ma to nenapadlo už na začiatku. Skúste aj vy

lenatali
3. júl 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Mne tento problém pomohli zvládnuť laktobacily a poriadne natieranie krémom určeným pre atopikov. Úplne to nezmizlo ale aspoň to tak nesvrbelo a nešírilo sa to

silveta
3. júl 2015

Ahoj Mima, mne pomohla kozmetika KAWAR umývať si ekzém mydlom , a tiež si robiť kúpeľ v soli a občas si dať na ekzém masku z čierneho bahna, krásne to ekzém vysušilo a zmiernilo svrbenie, tiež ako sa tu spomínalo, obyčajný detský púder a mlieko Eucerin, a potom som ešte našla Mydlá z farmy - http://www.mydlozfarmy.sk/eshop/krajane-mydla/u...

colormoda
30. júl 2015

ja som uz vyskusala asi vsetky masticky co mi napisala obvodna , ekzem mam hlavne okolo nosa a brady, niekedy je to lepsie niekedy horsie, štve ma to lebo už som z toho zufala ☹

jarka226
31. júl 2015

Ahojte baby,potrebujem surne radu ,uz dva tyzdne mam pod pazuchami vyhadzane take pluzgiere ,ktore svrbia a stipu a vyteka z nich taka priehladna tekutina .Doktorka mi povedala ze vraj su to potnicky ,ja ze fajn to prejde v lekarni mi dali nejaky gel vhodny aj pre tehotne (zacala som 24 tt ) ale ten nejak nezaberal.Pred tyzdnom sa mi to vyhodilo aj na prsniku lavom a aj na bradavke teda na dvorci ,tiez to preslo asi po styroch dnoch ale dnes sa mi to vyhodilo znovu a este vacsie .Davala som si na to aj SUDOCREM,nepomohlo ani to .Neviem ci mam stym bezat hned uz na pohotovost alebo cakat.Popravde ani neviem ci stym mam bezat na nejaku pohotovost alebo len kam .Dakujem vam za kazdu radu

siba171
31. júl 2015

Ahojte, nie každý problém na koži je naozaj ,,kožný " problém, v tehotenstve som mala také fľaky po tele, že som sa hanbila vyzliecť u lekára. Gynekológ mi povedal, že mám kožnú pleseň!!!! Zvláštna diagnóza, išla som ku kožnej a tá sa mi na to pozrela a poslala ma na krčné. To už som bola cca v 7-8 mesiaci. Lekárka na pásoch sa pýtala, či ma partner bije, keď tak hrozne vyzerám. Rozšírená červená vyrážka po celom tele, po celom tehotenskom brušku. Na krčnom mi zobrali ster z mandlí, výsledkom bol streptokok na mandliach. Podotýkam, nikdy som nemala angíny alebo bolesti hrdla. Prišli na rad antibiotiká, celý mesiac. To už bola malá na svete a už som nekojila. Po mesiaci užívania som šla opäť na výter z mandlí a výsledok bol rovnaký.
Lekár povedal mandle von a tak som poslúchla. Do dvoch dní bolo moje telo čisté, bez jedinej vyrážky, bez jediného fliačika.

minimidimaxi
11. aug 2015

Ahojte 🙂

Volám sa Simi, som novou ambasádorkou značky Linola a chcem Vás srdečne pozvať do skupiny Linola – starostlivosť pre suchú, citlivú a atopickú pokožku už od narodenia. Produkty značky Linola sú vhodné už od prvého dňa narodenia a sú hypoalergénne, teda obsahujú minimum dráždivých látok ako sú konzervačné látky, parfumy či farbivá. Nechcem robiť nič na silu, ani Vás obťažovať, len sama na svojich deťoch viem, aké problémy dokáže takýto typ pokožky narobiť a prostredníctvom tejto skupiny sa chcem o svoje skúsenosti podeliť a taktiež sa nechať inšpirovať radami od iných mamičiek. V skupine, ale aj na mojom blogu https://www.modrykonik.sk/blog/minimidimaxi/?fr... budeme často súťažiť a budú sa dať povyhrávať rôzne darčeky, ale aj kozmetika práve tejto značky. Ak máte záujem, skupina sa nachádza tu https://i.modrykonik.sk/linola_skupina a všetci ste srdečne vítaní.
Ďakujem za Váš čas 🙂

ester851
2. sep 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Skúste podporiť imunitu, spýtajte sa v lekárni čo možu užívať aj tehotné. Ekzém je prejavom toho, že niečo v tele nie je v poriadku, niečo vám asi chýba. Podporte imunitu, nech sa telo može brániť

adinka83
11. sep 2015
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

Vyhýbajte sa kozmetike, ktorú bežne používate, v tehotenstve vám može začať prekážať a používajte kozmetiku na citlivú atopikú kožu. Može vám prekážať aj prací prášok, aviváž, skúste začať používať len výrobky pre miminká. A pozor na stres, ten býva spúšťačom ekzémov. Držím palčeky 🙂

karolinka789
21. sep 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Výborná je kozmetika Protopan. Je vhodná aj pre malé deti, ja som ju používala aj v tehotenstve. Nájdete ju na webe www.protopan.sk 😉

srenata
23. sep 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Kozmetiku Protopan som v tehotenstve vyskúšala aj ja a keďže moje deti atopický ekzém bohužiaľ zdedili, mliečko na premasťovanie používam aj pre nich

moje123
23. sep 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Hlavne sa snažte vyhnúť hormonálnym mastiam. Po porode veľmi pomáha postihnuté miesta si natierať materským mliečkom. Tak len vydržať 😉

8radushka8
6. máj 2016

ahojte 🙂 od začiatku tehotenstva sa u mna objavil atopický ekzém .. mala som ho len ako mala a teraz zase ,,, je to otras mam to na krku zozadu , na predlaktiach a aj na zápästí ... neviem ťo mam už robit moj kožný mi povedal indulonu :P tak mi vobec nepomáha ani nič ,,, davam si ešte sukokrem a ten trocha pomože ale velmi málo :P neviem už čo by som skusila kedže nič nepomáha :P

visnicka78
14. jún 2016

Ahoj, ja mám ekzém od malička ale teraz, keď som tehotná, to je neznesiteľné. Mám zápal na celom tele a to svrbenie ma budí každú noc. Mne pomohol tekutý púder s ichtamolom, je to len na predpis, ale uľaví svrbenie a znižuje zápal. Nie je to žiaden zázrak, ale aspoň sa vyspíte. Čo sa týka mastí, mne vadia mastné masti, čím mastnejšia, tým ma pokožka viac svrbí, takže ani tak, ani tak. Kožu mám ako púšť suchú, ale aspoň toľko nesvrbí a čím nižší je zápal, tým menej ma to svrbí. Jediný mastný krém, ktorý kúpite všade a mne na ruky dosť pomáha je obyčajná modrá indulona. Premastí a neškodí. Držím palce všetkým, viem presne ako vám je. Pekný deň.

ajsa20
14. jún 2016

no ja mam dva loziska, jedno zapalene, ktore mokva uz tristvrte roka ale kedze som tehotna nechceli mi na to predpisat ziadne maste, lenze po mnohych pokusoch (chodim na kozne asi kazde 2 tyzdne) sa dnes lekarka rozhodla pre steroidy, pretoze v podstate mam na nohe uz pol roka otvorenu ranu a to tiez nie je dobre. No a to druhe lozisko je suche, na to mi pomaha excipial mast- je to velmi mastne, v podstate cisty tuk, volnopredajne ale nie je to na velke plochy, ten pocit mastnoty je dost intenzivny, ale naozaj mi to pomaha. Skuste, mozno pomoze, hlavne mne osobne to velmi zmiernuje svrbenie. Mozte skusit este eucerin na atopicky ekzem- ja si ten excipial davam po sprchovani, kedy je to naozaj najhorsie a pocas dna, ked mam suchy pocit alebo ma to svrbi si to natieram eucerinom- nie je taky mastny skor upokojuje ako premastuje. Este mi dost pomaha umyvacia emulzia, neviem si teraz spomenut na nazov, je to na predpis ale da sa to kupit aj volnopredajne, je to uplne bezpecne pre tehotne, pouzivaju to aj psoriatici, jemne to pocas sprchovania alebo kupania premastuje pokozku. Velmi dobre to je ak su tie loziska vecsie. V lekarni urcite budu vediet o co ide.

8radushka8
14. jún 2016

už mi to upln zmizlo kožný mi dal robenu mast 🙂 som happy

ajsa20
14. jún 2016

silno zavidim 🙂

8radushka8
14. jún 2016

@ajsa20 mno od decembra som sa toho nevedela zbavit ... ale už je to super teším sa ... ešte trošku niekde mam ale len mini fliačik tak si to stále natieram

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre