Ako liečiť granuloma annulare?

Zodpovedané
11. jan 2021

Dobrý deň,

naša dcéra má už dva roky fľaky na nohách, ktoré jej už druhou kožnou doktorkou boli diagnostikované ako granuloma annulare. Absolvovali sme niekoľko vyšetrení u viacerých odborných lekárov, kam nás kožná poslala (orl, zubar, RTG), ale nič sa nepotvrdilo.

Predpísala jej ichtamolovú pastu s belodermom. Natierali sme to vždy na noc a obväzovali pre lepšiu účinnosť. Po pol roku sa to dosť zlepšilo, ale úplne to nevymizlo ani na jeden deň.

Vždy priebežne vznikali nové a mizli staré. Aktuálne to ma asi najhoršie za celú dobu. Jej nohy na pohľad vyzerajú fakt nepekne.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám skúsenosti s liečbou tohto ochorenia, nakoľko je to v réžii kožného lekára.

Písala som spolužiačke, ktorá pracuje na detskom kožnom v Bratislave a u nich sa toto ochorenie na oddelení bežne lieči. Možno by stálo za to ozvať sa tam a spýtať sa, či Vám nevedia niečo pomôcť.

https://www.nudch.eu/index.php/kliniky-a-oddele...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas