Ako liečiť gynekomastiu u 14-ročného chlapca?

Zodpovedané
6. sep 2022

Dobrý deň,

so 14-ročným synom som bola na sono prsníkov. Má diagnózu gynekomastia. Trpí bolestivými a zdurenými prsníkmi. Doktorka na ultrazvuku nám povedala, že to je ok a u chlapcov sa to stáva.

Naša doktorka na to nepovedala nič. Len si správu zo sona poznačila do karty a odporučila obmedziť sóju a kuracie mäso.

Naozaj sa to ďalej nerieši?

Nie sú na to lieky?

Môžem žiadať pani doktorku o oslobodenie z telesnej výchovy pri tejto diagnóze?

Syna to bolí a v prípade nárazu lopty by to bolo ozaj veľmi nepríjemné.

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne nevidím dôvod na ospravedlnenie z TV. Treba schudnúť, ak je nadváha a obmedziť produkty, ktoré Vám povedala aj pani doktorka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas