Ako liečiť kožný problém na bruškách prstov u 2,5 ročného syna?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn má už 9 mesiacov kožný problém na bruškách prstov. Má ich zošúpané, často strapaté, kedy sám si kožu odtŕha. Zvyčajne ale ma bruška "holé" popraskané a pri kontakte so soľou, citrónom, dezinfekciu a keď vonku mrzne, tak ho to veľmi štípe.

Pediater nám dal zarábanú masť z lekárne kyselinu mliečnu a Locoid krém. Po liečbe sú jeho prsty rovnaké. Odporúča navštíviť kožného lekára. Vzhľadom na situáciu s Covidom by sme to teraz odložili ešte a skúsili sa poradiť s niekym nakoľko na okolí ani žiaden poriadny kožný lekár nie je.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bohužiaľ nakoľko Vám pediater poskytol všetko, čo mohol, nemám čo viac odporučiť.

Naozaj je asi potrebná konzultácia s kožným lekárom, ktorý bude mať na liečbu komplexnejší pohľad, nakoľko je to jeho odbornosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas