Ako liečiť opakované hlieny?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka sa narodila 5.10.2021. Pri narodení mala problém sa rozdýchať, vraj plodová voda v nose. Potom sa nadýchla a nebol problém. V pôrodnici začala chrabčať. Po mesiaci začala mať hlieny v hrdle, ktoré neskôr odzneli. V decembri ich mala zase.

Berie Solmucol a Liberálom čistíme noštek. Netečie jej nič. Keď skúšame odsať, nič nejde. Tvoria sa jej len suché sople. Tie vyberáme vatovou tyčinkou, aby mohla dýchať. Niekedy jej šuštia v nose. Teplotu nemá.

Čo nám odporúčate?

Môže mať alergiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by mohlo ísť o alergiu. Otázne je aké máte bytové podmienky - nemáte teraz v zime nízku vlhkosť vzduchu?

Nakoľko vravíte, že hlieny neodsávate, ale sú tam suché sople. Preto mi to tak pripadá. Skúste si od niekoho požičať vlhkomer a skontrolovať. Vzduch by mal byť okolo 5% vlhký. Ak máte suchý (väčšinou v dôsledku veľmi dobrej izolácie a kúrenia), tak je nutné bu kúpiť zvlhčovač vzduchu, alebo aspoň dávať na radiátor mokrú plienku. Ak teda máte radiátor.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas