Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako liečiť opakované zápaly dutín u škôlkara?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý večer,

môj syn má tento rok problém so zapálenými dutinami (vo februári, apríli, júni, septembri, októbri). Do júna mal aj teploty, užíval antibiotiká Augmentin, Zinnat, Pamycon a Uniflox do nosa aj oka (mal obe oči zahnisané).

Cez prázdniny sme mali pokoj. Od septembra začal chodiť do škôlky a máme to tu znova. V septembri iba s Pamyconom, v októbri Zinnat a Oftaquix. Po preliečení máme 2 týždne pokoj, potom aj napriek Aeriusu a doplnení vitamínov sa soplík objaví znova.

Syn v noci chrápe, aj keď nemá soplík. Má problém s hláskami R, L, B, V, S, C. Teraz znova začal nosovo rozprávať, začína mu tiecť soplík - hustejší, žltý, má červené pod okom, vnútro oka má začervenané a objavil sa mu tam hnis.

Máme odporúčanie na ORL vyšetrenie kvôli nosnej mandli, ale bolo mi povedané, že po liečbe by mal byť najmenej 2 týždne zdravý. A to nestíhame.

Dá sa mu nejako pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liečba cestou ORL je určite nutná. Odporúčam nosné probiotiká alebo sprchy- typu konvička.

Na ORL choďte. Ak je dieťa stále choré, opakujú sa zápaly dutín s opakovanou nutnosťou ATB liečby, takže zrejme budú prítomné adenoidné vegetácie. Práve zväčšená nosná mandľa môže byť problém a jej výberom sa môže stav synčeka zlepšiť. To už Vám povie lekár ORL podľa nálezu.

Určite berte Aerius, aj potom ORL doktorke povedzte, že ho máte dlhodobo. Okrem vitamínoliečby môžte skúsiť nosné probiotiká a konvičkovanie.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas