Ako liečiť opakujúcu sa plienkovú dermatitídu?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom plienkovej dermatitídy. Plienky mením každé 2 hodiny, zadoček umývam každý deň, vetrám pravidelne pri každom prebalení. Napriek tomu má moje dieťa stále tento problém.

Ako liečiť opakujúcu sa plienkovú dermatitídu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem či ste riešili s pediatrom, čo ste poskúšali za mastičky (rybacia masť, Imazol). No ak sa opakuje aj o vyliečení, treba sa zamyslieť nad tým, či nemôže byť problém napríklad v strave. Neviem vek dieťaťa, zloženie jedálnička, okolnosti a iné podrobnnosti, tak sa mi nedá viac o tom rozpísať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas