Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako liečiť opuchnuté a začervenané oko ročnej dcérky?

Zodpovedané
16. mar 2020

Dobrý deň,

moja ročná dcérka sa včera ráno zobudila s opuchnutým a červeným okom, z ktorého jej cely deň tiekli slzy. Popritom aj z jednej nosnej dierky.

Uvarila som Očianku a neskôr len zvonku natrela masťou Framykoin. Vonku sme predtým neboli 2 dni, keďže som bola chorá. Dnes ráno sme sa zobudili a očko ma rovnaké.

Bojím sa ísť aj na pohotovosť kvôli koronavirusu.

O aký problém ide a čo jej pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na pohotovosť s opuchnutým začervenaním očkom by som sa bála ísť aj mimo koronvírusu. Patrí to do rúk obvodného lekára počas normálnej pracovnej doby, prípadne najprv vyskúšam doma, tak ako ste aj spravili. Ak 3 dni nezaberie, alebo sa stav zhorší, až potom kontaktujem OL.

Avšak liečba je možná aj takto bez návštevy lekára - kúpte si v lekárni Occuflash kvapky a dávajte jej 5x denne po kvapke do oboch očí, do nosa morskú vodu. Nos fúkať, fúkať. Ide o infekciu horných dýchacích ciest, pri ktorej je bežné aj takéto postihnutie očiek.

Framykoin by som nechala na prípad hnisavého výtoku z očka. Vývar z očianky je vhodný.

Stav môže trvať 5 - 7 dní. Ak sa stav potom nebude lepšiť, prípadne budú teploty navštívte OL. Ak sa pridá kašeľ, kúpte aj niečo od kašľa (predpokladám, že začne aj kašlať nakoľko jej budú hlieniky zatekať).


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová