Ako liečiť seboreu u trojmesačného dieťaťa?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

dcérka má 3 mesiace a asi pred mesiacom dostala seboreu. Má ju na hlavičke, za uškami a na obočí. Nedávno sa jej začali tvoriť malé suché mapky, resp. fľaky na lícach. Potom na hrudníku a na brušku. Vyzerajú ako keby bola jemne popálená. Koža na týchto miestach je troška scvrknutá a jemne červená. Objavujú sa jej jemné šupinky.

O aký problém ide?

Ako jej môžem pomôcť?

Ako to bude s očkovaním trojmesačného dieťaťa v období koronovírusu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na kožu aplikujte 2x denne Excipial, do kúpeľa Oilatum.

Ak má šupinky vo vlasoch, tak pokojne môžete spraviť tento postup: Natrieť šupinaté časti vrstvou kys.salycilovou alebo olivovým olejom aspoň na 3 hodiny, potom šupinky len ľahko vyčesať kefičkou a umyť vlásky.

O očkovaní sa informujte priamu u Vašeho obvodného lekára telefonicky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas