Ako liečiť vyrážky okolo úst, ktoré vznikli nosením rúška?

Zodpovedané
19. apr 2020

Dobrý deň,

od času ako môj syn nosí rúško, tak sa mu robia na brade a v okolí kútikov vyrážky. Rúška máme bavlnené a periem ich v prášku na citlivú pokožku. Ak treba, žehlím mu ho 2x za deň. Dávam mu už asi štvrtý deň zinkovú masť Dulcia, no nezlepšuje sa to.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

do rúšky si synček viac dýcha, sliní a preto aj vznikajú pupáčiky okolo úst. Môžete potierať kalciovou mastičkou na regeneráciu kože vždy, keď dáte rúško dole (tú Vami spomínanú nepoznám, nemám skúsenosť), ale pokiaľ bude viac sliniť v rúške,tak sa tohto problému bohužiaľ nezbavíte.

Môžno v jednorazových rúškach by sa mu ľahšie dýchalo ako v bavlnených. Aspoň mne sa lepšie existuje v tých. Aj by sa menej vyparoval.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas