Ako liečiť vysoký pulz u 16 ročného chlapca?

Zodpovedané
12. okt 2020

Dobrý deň,

môj 16 ročný syn je prvák na strednej škole a má pulz 130 -135. Tlak má buď nízky alebo v norme. Je veľmi úzkostnej povahy. Keď má ísť ráno do školy, tak sa vždy pozvracia. Zvykne ho pichať aj pri srdci.

Detská lekárka ho odoslala ku kardiologičke. Tá nás objednala na 15. októbra. Keď uvidí výsledky, že ho pošle asi aj k psychológovi. Dávam mu šumivé Magne B6, a B komplex 1 tabletu denne.

Tento týždeň nechodí do školy. Bojím sa, keď v pondelok nastúpi, aby neskolaboval.

Čo nám odporúčate?

Môžem chodiť s takým pulzom do školy?

Ďakujem

Dobrý deň,

do školy ísť môže, vyšetrenia kardiológ + psychológ sú vhodné.

Naučí sa aj nejaké techniky dýchania na upokojenie - tie by ste si mohli už aj popozerať na internete a cvičiť s ním kým Vás ich naučí psychologička.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas