Ako liečiť zápchu u 8-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

náš 8-ročný syn má problémy so stolicou. Niekedy je to aj 5 dní, čo sa nevie vyprázdniť a musíme siahnuť po čapíku. Užíva len rybí olej, Imunoglukan, pije vodu so sirupom, je aj ovocie. V škole sa stravuje.

Aké sú možnosti odstránenia zápchy u 8-ročného dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

podrobnejšie zemaranie sa na jedálniček (neprevládajú sacharidy, pečivo, cestoviny, ryža?), zvýšiť príjem tekutín (aspoň o 500 ml) - to sú také prvé kroky.

Ak by nepomáhalo, tak potom sa dá prechodne kúpiť napr. Forlax na pdoporu vyprázdňovania.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas