Ako liečiť zatekajúce hlieny u 6 ročného syna?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

môj 6 ročný syn je chorý. Stekajú mu hlieny a nevie ich vykašľať. Veľmi ho napína, keď má niečo zjesť. Napína ho už aj vtedy, keď jedlo zacíti. V nose mu zvykne prasknúť cievka a z nosa mu vyteká krv.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné denné konvičkovanie - preplachy nosných dierok. A to pokojne dlhodobo - je to najlepšia prevencia akútnych respiračných ochorení.

Navyše nateraz môžete kúpiť prípravok na rastlinnej báze Sinupret 3x denne 25 kvapiek.

Ak aj kašle, tak je vhodné pridať niečo na vykašliavanie - Solvolan/Solmucol/Mucosolvan.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas