Ako liečiť zlatého stafylokoka na tvári?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

18 mesačnému synovi zo steru zistili stafylokoka na ľavom líci. Má zopár červených nehnisavých vyrážok. Kožná lekárka predpísala krém obsahujúci antibiotiká. Po 6 dňoch užívania problém pretrváva.

Bolo nám povedané, že ak krém nezaberie, tak ďalší krok sú antibiotiká na vnútorne použitie.

Môžeme vyskúšať aj iné produkty (čistená voda, výťažok z grapefruitových jadierok, niečo na podporu imunity)?

Nález zo steru ešte hovorí o citlivosti na antibiotiká - hodnota “sc” pri ciprofloxacine a “c” pri ostatných abt.

Ďakujem

Dobrý deň,

postupovala by som rovnako ako Vaša pani doktorka. Najprv pokus o lokálnu liečbu. Ak nie, tak je naozaj nutná ATB liečba. S žiadnym produktom, ktorý ste uviedli nemám pri tomto skúsenosť (ani pozitívnu ani negatívnu), lebo sa to tak neodporúča.

Sc a c je zrejme skratka slabo citlivé a citlivé. To napovedá lekárke, ktorý liek má predpísať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas