Ako liečiť zväčšené uzliny fľaky pod kožou trojročnej dcérky?

Zodpovedané
14. jan 2021

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať v marci 3 roky a od malička má problémy s krvou. Na začiatku mala pečeňový enzým a ako štvormesačná mala príznaky na meningitídu. Bola liečená, ale nakoniec zistili, že ju nemala.

Už dlhodobo mala uzliny na krku, kľúčnymi kosťami a slabinami. Robili jej ultrazvuk a povedali, že je všetko v poriadku. Teraz sa jej zväčšili a má ich už veľmi veľa. Spravili sa jej krvavé fliačiky po tele hlavne pod pazuchou.

Žijeme v Anglicku a tu vôbec nič s ňou nerobia. Vraj krvné výsledky až tak zle nie sú. Na Vianoce 2020 mala vysokú horúčku asi 2 dni 39,8°C.
V nemocnici jej zase robili krvné testy na meningitídu a že všetko je Ok.

Covid-19 nemala. Horúčka prešla ale fľaky a uzliny stále zostali. Som už zúfalá. Snažím sa objednať súkromne, ale Covid nám všetko spomaľuje.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoznačne vyšetrenie infektológom + odber krvi serologické vyšetrenie na infekčné ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas